HOŞGELDİNİZ

2 Nisan 2015 Perşembe

Organiktuketiyorum sağlıklı besleniyorum ve hayata sarılıyorum :)

Organiktuketiyorum

YİNE BESLENME YİNE SAĞLIK VE YİNE ORGANİK ÜRÜNLER...

İŞTE TAMDA BU SÖZLERE UYGUN BİR SİTE


ORGANİKTÜKETİYORUM.COM


Neden Organik Gıda Tüketmeliyim ? Son yıllarda ülkemizde ve dünyada beslenme kaynaklı hastalıklar çoğaldı,etrafımızda 10 kişiden 6 kişi mutlaka kansere yakalandı .Beslenme kaynaklı şeker hastalığı çoğaldı hayatımızda hiç yaşamadığımız hastalıklar çeşidi çoğaldı.Çocuklarımızda yüksek bir şekilde alerjik hastalıklar çoğaldı. 

30-40 yıldır ülkemizde kimyasal gübreler arttı,böcek ilacı türevlerinde pestitisit oranı arttı .Bunu bağlı olarak arazilerdeki zararlı böceklerle mücadaeleye diye topraklarımız zehirli hale geldi.Örneğin akşamdan suya bıraktığımız kurubakliyat sabahleyin kaptan süzerken beyaz bir bulamaç haline gelir işte bu beyaz bulamaç bahçeye atılan beyaz gübredir.Şunuda açıkca söylemek gerekirse doğal gıda ile organik gıda bir değildir.Doğal diye bildiğimiz gıdalar hibrit tohumudur.Bu hibrit tohumlar araziye atılır ve kimyasal ve pestisit kalıntılı böcek ilaçları kullanılır.Bu gübre amonyum nitrat gübrelerdir. 

Bu zehirler direkt gıdaya bulaşır,mesela bizlerde gaz rahatsızlığı omadığı halde eczanelerden mide ve gaz ilaçları kullanırız.Aslında siz hasta değilsiniz .Organik gıdalar tükettiğinizde hemen bunun farkına varacaksınız.Organik nohut yediğinizde,organik mercimek yediğinizde sizdeki değişikliği fark edeceksiniz.Organik gıdalar yerli tohumdur ve arazide organik gübre ve elma sirkesi kullanılır.Organik gıda kullanırsanız sürekli zinde ve sağlıklı kalırsınız.

TAMDA BU YÜZDEN BENDE BU SİTEDEN SİPARİŞİMİ VERDİM VE İLK OLARAK İŞE
HAZIR BAHARA GİRERKEN NOHUT VE YEŞİL DOĞAL KAHVE İLE BAŞLADIM


MEMLEKETİMİN TAHILINI EN İYİ BİLENLERDEN OLARAK İLK OLARAK NOHUTU DENEMEK İSTEDİM 

Gaziantep'te kuru nohut en sağlıklı tarım koşullarında, doğal yolla yetiştirilerek besin değerinin ve vitaminlerinin maksimuma ulaştığı noktada toplanır. Ürünümüz iyi bir enerji vericidir. Ayrıca lifli yapısıyla bağırsakların çalışmasını arttırıcı özellik gösterir
Mutfaklarda büyükannelerin zamanlarına, onların yetiştirme ve pişirme yöntemlerine geri dönüş sürüyor.
Ancak bunu tam olarak yapabilmek sadece yerel tohumlarla mümkün. Yerel- tohum bulabilmekse günümüzde pek mümkün değil. BEYORGANİĞİN nohutları, bulması neredeyse imkansız hale gelen o yerel tohumlarla, Güneydoğu Anadolu Bölgesi-rsquo;nde yetiştiriliyor.DENEMEYİ ÇOK İSTEDİĞİM BİR ÜRÜN
BU ÜRÜNÜDE İLK KEZ  ORGANİKTÜKETİYORUM.COM GÜVENCESİYELE KULLANACAĞIM

Brezilya-rsquo;nın BOURBON SANTOS bölgesinde özel üretim olan YEŞİL KAHVE ÇEKİRDEKLERİ choloragonic asiti yüksek oranda içermesi nedeniyle karaciğerin düzenli çalışmasına yardımcıdır. Polifonik asitin önemi; kötü yağların yakılıp tok tutucu özelliği bulunmaktadır. Extre edilip çekilerek sizlerin kullanımına sunulmuştur. İdeali yemeklerden önce iki çay kaşığı yeşil kahveyi klasik Türk Kahvesi gibi 2 dakika kaynatarak içilmesidir. İçeriğinde bulunan yağsız protein sayesinde tok tutması da başlıca özelliğidir.

YEMYEŞİL KAHVE nin en önemli özelliklerinden biride gün içerisinde yorgunluk ve bezginlik hallerinde enerji yüklemesi yapabilmesidir. Mümkünse telvesi de yenirse daha olumlu sonuçları yükseltir.Bu sayede hareket etme isteğini de arttırır..
-

Özellikleri 

İçinde bulunan aminoasitler sayesinde vücudumuza protein desteğide sağlamış olur. Yağ yakımına önemli düzeyde yardımcı olan yemyeşil kahvemiz pek çok anlamda vücudumıuza takviye sağlarken enerji yükselmesinede yardımcı olarak hareket etme isteğimizi artırdığı için kendimizi çok daha zinde çok daha sağlıklı hissetmemizi de sağlamış olur. Türk kahvesi uzmanların tavsiyesine göre günde 2 kez içilmesi tavsiye edilen bir gıda türüdür. Bizlerse; alışılan ve bilinen Kahve çekirdeğinin yeşil halinin farklı özellik faydalarından da yararlanabilmek için sizlere yemyeşil kahve çekirdeğini öğüttük.Herkesin günlük 2, 3 kez içebileceği bir içecek olarak sizlere sunuyoruz. Yeşil kahve şimdiden TEMEL İÇECEKLERİMİZ ARASINDA YERİNİ ALMAYA başladı.

BU BURAM BURAM DOĞALLIK KOKAN ÜRÜNLERİMİ HEMEN BUGÜN DENEMEYE BAŞLIYORUM VE SONUÇLAR YİNE BURADA OLACAK

HATTA NOHUTLU YEMEK TARİFLERİDE GELEBİLİR ;)

TAKİPTE KALIN. 

Hiç yorum yok :