HOŞGELDİNİZ

19 Mart 2014 Çarşamba

HANIMLARIN İŞİ KOLAYY İLE ARTIK ÇOK KOLAY.....


İDRAR TUTMANIN ZARARLARI
          Böbreklerden süzülen idrar, mesanede (idrar torbasında) birikir. İdrar torbası normalde 300-350 mililitreye kadar idrar biriktirebilir. Bunun boşaltılmaması halinde yeni gelen idrar, idrar torbasını gerginleştirir ve bu da kas yapısının zayıflamasına neden olabilir.
          Kız çocuklarında idrarı tutma, bekletme, sıkıştırma, tuvalete gitmeye direnme, çeşitli vücut hareketleriyle idrarı geri itmeye çalışma ve kasma daha sık görülmektedir. İdrar biriktikçe gerilen mesane duvarlarındaki duyu sinirleri, belirli bir noktadan sonra kişiyi uyararak idrar boşaltma isteği yaratır. Bu uyarı gelmesine rağmen idrarı tutmaya çalışmak ve bunu alışkanlık haline getirmek, mesanedeki duyu sinirlerinin duyarlığını azaltmanın yanı sıra, idrarın boşaltılmasını sağlayan mesane kaslarının gevşemesine yol açabilir. Böylece kişi, ancak idrarı çok biriktiğinde bunun farkına varabilir hale geldiği gibi, tuvalete gittiğinde de tüm idrarını boşaltamaz bir hale gelebilir. İdrarın mesane içinde uzun süre kalması, idrar yolu iltihaplanması ihtimalini arttırır. İdrara karışabilen mikroplar bölünerek çoğalırlar. Bir adet mikrop önce iki, sonra dört, daha sonra sekiz, on altı, otuz iki, altmış dört gibi sayılarla artar. Yüzlerce mikrop karışırsa, bu çok kısa zamanda milyarlara çıkar. İdrar yaptığınızda mesaneyi tümden boşaltamazsanız mikropların büyük bir kısmı mesanede kalmış olur ve bir sonraki idrar yapmaya kadar süratle çoğalmaya devam eder. İdrar yoluna karışan mikroplar mesaneyi iltihaplandırırsa, sistit olarak da adlandırılan mesane iltihabı, mikroplar böbreğe ulaşırsa piyelonefrit olarak adlandırılan böbrek iltihabı oluşur. Sık tekrarlayan böbrek iltihapları, halk arasında ‘böbreklerin çürümesi’ diye adlandırılan böbrek yetersizliklerine yol açabilir.

GENEL TUVALETLERDEN KAPILABİLECEK RAHATSIZLIKLAR
          Grip, koli basili, hepatit A, bel soğukluğu ve rahim ağzı kanserine neden olan HPV virüsü gibi birçok bakteri umumi tuvalet ve lavabolarda üremek ve bulaşmak için bekliyorlar. Birçok araştırma tarafından, bu bakterilerin tuvaletlerden hiç ayrılmadığı kanıtlandı. Fastfood restoranlarında, alışveriş merkezlerinde veya benzin istasyonlarındaki tuvaletlerden korkmanız için mikrop fobinizin olmasına gerek yok.
          Yazın ortasında yakalandığınız gribi, tuvaletten kapmış olma ihtimaliniz yüksek. Tuvaletlerde kapı kolları, ışık, musluk gibi yerleri kâğıt mendille açın. Klozet ve çevresi mikroplarla kaynayan yerlerden biri. Klozet ile teması tamamen ortadan kaldırın. Bunun için "kolayy” kullanın. Sifonu çektikten sonra klozetten hemen uzaklaşın. Çünkü hava yoluyla bulaşan mikroplar uçuşmaya başlayacaktır. Işık hızıyla kaçın demiyoruz ama oyalanmayın. Ellerinizi sabunla en az 30 saniye yıkayın. Kendinizin ve çocuklarınızın sağlığını koruyun.BİZ HANIMLAR ERKEKLERE GÖRE ÇOK DAHA FALA GEZERİZ..
MARKETLER MAĞAZALAR ÇOCUKLARIMIZ İÇİN PARKLAR DERKEN BAZEN GÜN BOYU DIŞIRIDA OLDUĞUMUZ DAHİ OLUR. BU DURUMDA
TUVALET İHTİYACLARIMIZDA İSE GENELDE KLOZET BULUNAN YERLERDE ÇOK SIKINTI ÇEKERİZ .
PEÇETELER AÇMAK, KORUYUCULAR KULLANMAK ZAHMETLİ VE SAĞLIKSIZ YÖNTEMLERDİR..

ANCAK KOLAYY İLE ARTIK ÇÖZÜM ÇOK KOLAY...
PRATİK VE TEK KULLANIMLIK KOLAYY İDRAR APARATI SAYESEİNDE
İDRARINIZI EVE KADAR TUTMAK ZORUNDA KALMIYCAK EN AZ ERKEKLER KADAR KOLAYLIKLA TUVALET İHTİCANIZI GİDEREBİLECEKSİNİZ ...

BEN DENEDİM VE EVDE MİSAFİRLİKTE UMUMİ YERLERDE RAHATLIKLA VE SAĞLIKLA KULLANIYORUM 

ÜSTELİK  BU KADAR UYGUN Bİ FİYATA  9.90 TL YE  KAPIMA KADAR GELMESİ DE 
KOLAYY ÜRÜNLERİNİN GERÇEKTEN BİZ HANIMLARI GERÇEKTEN DÜŞÜNDÜĞÜNÜ İSPATLIYOR...

İŞTE SİTE
http://www.kolayy.com/

KARAR SİZİN...

DİLERSENİZ FACE SAYFASINDAN ÜRÜNLERİ TAKİP EDEBİLİR HATTA YARIŞMALAR KOLAYY ÜRÜNÜNÜ ÜCRETSİZ DENEYEBİLİRSİNİZ. 

Hiç yorum yok :